Kurs wychowawcy kolonijnego

Home Kursy Dla dorosłych Kurs wychowawcy kolonijnego
Informacje
Opinie o kursie
Zobacz jak było

Informacje

Kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców placówek wypoczynku dzieci i młodzieży skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, mają średnie wykształcenie i posiadają predyspozycje do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Na kursie dowiesz się, jak organizować czas grupie, poznasz zasady planowania pracy opiekuńczo – wychowawczej, przygotujemy Cię do pełnienia obowiązków wychowawcy. Uzyskasz zaświadczenie potwierdzone zgodą Śląskiego Kuratora Oświaty.

Zajęcia odbywają się w małych grupach max 8 osobowych. Mają charakter wykładów oraz ćwiczeń. Spotykamy się w weekendy, w piątek w godzinach 16.00-20.00 oraz w sobotę i niedzielę od 9.00-16.00 (przez dwa weekendy). Warunkiem ukończenia kursu i otrzymana zaświadczenia jest zaliczenie egzaminu oraz uzyskanie pozytywnej oceny z pracy pisemnej.

Program kursu

Plan nauczania Wymiar godzin
1. Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży 2 h wykładu
2. Organizacja zajęć w placówce wypoczynku 2 h wykładu
3. Planowanie pracy wychowawczo-opiekuńczej 2 h wykładu + 1 h ćwiczeń
4. Obowiązkiwychowawcy grupy 2 h wykładu
5. Wychowanie fizyczne i sport w placówce wypoczynku 1 h wykładu + 5 h ćwiczeń
6. Turystyka i krajoznawstwo 1 h wykładu + 4 h ćwiczeń
7. Zajęcia kulturalno – oświatowe 1 h wykładu + 4 h ćwiczeń
8. Zajęcia praktyczno-techniczne 1 h wykładu + 1 h ćwiczeń
9. Prace społecznie użyteczne 2 h wykładu
10.Bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników placówek wypoczynku 4 h wykładu + 3 h ćwiczeń

Cena:

Koszt kursu: 149,-

Opinie o kursie

Opinie kursantów o KURSIE WYCHOWAWCY KOLONIJNEGO  w Kałamarzu:

„Świetna kadra, z bogatym doświadczeniem, uśmiechnięta i otwarta na pytania niedoświadczonych kursantów! Zajęcia prowadzone według ciekawego programu (zadania praktyczne na 5+), w niezwykle miłej atmosferze, aż chciało się przychodzić! Na kursie wychowawcy kolonijnego dowiedziałam się mnóstwa przydatnych rzeczy, myślę, że to bardzo pomoże mi w pełnieniu tej funkcji na obozach i koloniach. Bardzo dziękuję i POLECAM!”

Monika Cichoń

„Zajęcia w Ośrodku KAŁAMARZ prowadzone są w sposób niezwykły i interesujący. Panie prowadzące bardzo sympatyczne, spontaniczne, z poczuciem humoru. Zajęcia bardzo ciekawe, wiadomości przekazane ze strony teoretycznej, jak i praktycznej.  Polecam!”

Paulina Kulas

„Przydatny kurs i super atmosfera, czego chcieć więcej?”

Karolina Zabielska

 „Atmosfera niesamowita, bawiłam się świetnie od pierwszej minuty, aż po sam koniec. Pełen profesjonalizm ze strony prowadzących, można się wiele nauczyć i zapytać naprawdę o wszystko! Jak najbardziej polecam!”

Magdalena Pieczka

„Cudowna kadra, miła atmosfera panująca na zajęciach, wspaniali ludzie… to sprawia, że chce się tutaj wrócić! Bardzo przydatny kurs, dużo rzeczy się tutaj dowiedziałam i gorąco polecam wszystkim!”

Karolina Andrzejczak

„Na kursach panuje bardzo przyjazna atmosfera, a kadra chętnie dzieli się swoimi oświadczeniami i wiedzą. Serdecznie polecam!”

Marta Szombara

„Bardzo fajna atmosfera, dużo przydatnych rzeczy można się dowiedzieć, polecam!”

Basia Śledzik

„Wykwalifikowana, doświadczona kadra oraz sympatyczna atmosfera. Gorąco polecam!”

Justyna Majchrowska

„Super atmosfera, sympatyczna kadra i wiele informacji, których nie znajdziemy w poradnikach ani w książkach , polecam każdemu!”

Anna Krząpa

„Wysoki poziom zaangażowania ze strony prowadzących!”

Dawid Łaba

Świetne i profesjonalne kursy oraz uśmiechnięci prowadzący :) Jak najbardziej na 6+ ! :) POLECAM!

Dominika Tłuścik

Wszystko na baaardzo duży plus :) Super atmosfera, wszystko prowadzone jasno i sensownie! :) POLECAM! :)

Dominika Kozioł

Bardzo miła atmosfera, doświadczona kadra, która zachęca do pracy oraz do aktywności, wiele ciekawych pomysłów na prowadzenie zajęć :) Widać, że osoby prowadzące są bardzo dobrze zorganizowane i bardzo solidne, chcą z ogromną pasją zachęcić nas do działania :) Świetnie motywują do myślenia! :D Bardzo dziękuję za podwójnie spędzony czas. POLECAM wszystkim!

Gosia Janik

Bardzo sympatyczna atmosfera na zajęciach :). Ciekawa organizacja lekcji i przedstawienie problematyki. Polecam kurs wychowawcy kolonijnego :)

Zuzanna Pierzchała

Świetnie prowadzone zajęcia, dużo śmiechu, zabawy, przemiła atmosfera. Widać, że kadra ma spore doświadczenie i chętnie się nim dzieli. Pełen profesjonalizm. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tu wrócę :)

Natalia Giża

Szkolenie na najwyższym poziomie z dawką dobrego humoru ;)

Patrycja Pacyga

Zobacz jak było