Rozwojowe wzgórze

Home Kursy Dla dzieci Rozwojowe wzgórze
Informacje

Informacje

Warsztaty rozwojowe wzgórze dla dzieci

baner2to program rozwoju osobistego dla dzieci w wieku od 4 -12 lat, który wspomaga prawidłowy rozwój dziecka. Jest skonstruowany w formie warsztatów artystyczno – rozwojowych. Każdy warsztat to oddzielna tematyka z zakresu: poczucia wartości, emocji, potrzeb, pozytywnych wartości i pragnień dziecka.

Głównym założeniem programu jest stworzenie bezpiecznych warunków, w których dziecko samodzielnie będzie potrafiło wzmocnić swoje poczucie wartości, rozwinie inteligencję emocjonalną i zapozna się ze swoimi potrzebami i pragnieniami. Uzyska to dzięki własnym działaniom, biorąc udział w interesujących ćwiczeniach plastycznych metodą arteterapii.  Program składa się z 10 warsztatów, każde spotkanie dotyczy innej tematyki z zakresu rozwoju osobistego.

Co zyskuje Twoje dziecko?

  • mocniejsze poczucie wartości
  • wiarę we własne możliwości
  • rozwinie inteligencję emocjonalną i kreatywność
  • rozwinie w sobie chęć działania
  • przeżyje wiele innych pozytywnych  aspektów rozwoju osobistego

Główną metodą stosowaną podczas realizacji programu jest Areteterapia.

Arteterapia jest bezpieczną metoda m.in rozwoju osobistego, która pozwala dzieciom poprzez działania twórcze odkryć i rozwinąć własne poczucie wartości, optymistyczne myślenie,  kreatywność, zrozumieć emocje, poprawić relacje z innymi, odkryć zdolności i własne potrzeby. Dzięki działaniom twórczym dzieci kontaktują się z sobą i  odkrywają w sobie to, co najcenniejsze i skutecznie mogą dokonać  pozytywnych zmian we własnym życiu.

Każde dziecko po skończonych zajęciach otrzymuje wysokiej jakości plakat, który pokoloruje podczas zajęć – co stanowi dodatkową atrakcję. Materiały są wykonane na papierze, tekturze wysokiej jakości i posiadają wysokiej jakości druk graficzny. Materiały dydaktyczne mogą stanowić wystrój pokoju dziecka. Na zakończenie całości programu dzieci dostają dyplomy.

Twórczyni projektu i współprowadząca:

Ewa Baranowska-Jojko:  pedagog, arteterapeuta. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów rozwoju osobistego metodą arteterapii dla dzieci i dorosłych. Autorka wielu publikacji min książki „Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementem arteterapii”. Uczestniczka wielu Festiwali rozwoju osobistego min. Progressteron.  Laureatka wyróżnień z zakresu arteterapii.