O nas

Home O nas
O nas
Kwalifikacje
Kadra

O nas

„Kałamarz” to zespół doświadczonych trenerek i nauczycielek z wieloletnim stażem pracy w szkolnictwie. Udzielamy korepetycji na wszystkich 3 poziomach edukacji – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia. Przygotowujemy dzieci i młodzież do egzaminów: egzamin szóstoklasisty, egzamin gimnazjalisty, przygotowanie do matury.

Prowadzimy zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych, jako nieliczni uczymy języka migowego. Ogranizujemy czas najmłodszym oswajając ich z językiem angielskim i motywując do dalszej nauki. Na zajęciach z arteterapii rozwijamy osobowość Twojego dziecka. Prowadzimy warsztaty ułatwiające efektywne czytanie, uczymy, jak w krótkim czasie zapamiętać dużą partię materiału. Miłośnikom świata bajek i baśni proponujemy aktywny udział w zajęciach ” Bajki cudowne i pożyteczne”.

Istotą naszej działalności jest wszechstronny rozwój ucznia, rzetelne przekazanie wiedzy, nadrobienie zaległości, a także powtórzenie i utrwalenie materiału nauczanego w szkole. Zajęcia prowadzimy różnorodnymi technikami i metodami aktywizujących, które sprzyjają samodzielności myślenia i działania kursantów.

W nauczaniu wykorzystujemy pomoce mutlimedialne i dydaktyczne oraz materiały zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Program kursów jest zgodny z obowiązującym programem nauczania, obejmuje standardy wymagań będące podstawą przeprowadzania egzaminów.

Nasza placówka znajduje się w Katowicach – Piotrowicach na Osiedlu Odrodzenia. Zajęcia odbywają się w placówce firmy, w przypadku korepetycji istnieje możliwość dojazdu do domu klienta.

Kwalifikacje

Posiadamy kwalifikacje w dydaktyce i metodyce nauczania potwierdzone certyfikatami i zaświadczeniami nauczycielskimi wydane min przez:

  • Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM,
  • Regionalny Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny METIS,
  • Centrum Kształcenia Nauczycieli LIBRUS,
  • Śląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli OŚWIATA,
  • Centrum Kształcenia Kadr PROFESJA
  • Trenerzy w naszym zespole posiadają uprawnienia potwierdzone min przez Śląską Szkołę Trenerów MERITUM oraz Szkołę Trenerów METRUM.

Posiadły kierunkowe wyższe wykształcenie akademickie. Ukończyłyśmy szereg szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe. Brałyśmy udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego. Mamy kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Organizujemy zajęcia w szkole, w świetlicy, w czasie wyjazdów wakacyjnych – na koloniach i obozach. Zajmujemy się animacją czasu wolnego. Pracujemy również z osobami dorosłymi. Mamy doświadczenie w prowadzeniu szkoleń.

Wszelkie dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe są do wglądu osób zainteresowanych.

Kadra

Iwona Loch-Sławska

nauczycielka języka polskiego

Ukończyła filologię polską z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 2004 – 2009 pracowała jako nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 27 im. Wł. Szafera w Katowicach.

Ponadto pełniła funkcję wychowawcy klasy, była opiekunem Samorządu Uczniowskiego, a także przewodniczącą Zespołu Humanistów.

Prowadziła kółko dziennikarskie dla uczniów klas 4 – 6 oraz zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla uczniów mających problemy w nauce. Przygotowywała swoich wychowanków do egzaminu szóstoklasisty. Redagowała szkolny biuletyn informacyjny.

W latach 2006 – 2009 prowadziła zajęcia oraz pomagała w organizacji pracy Świetlicy Środowiskowo – Profilaktycznej działającej przy Szkole Podstawowej nr 27. Organizowała konkursy i imprezy szkolne dla dzieci. Uczniowie pod jej opieką reprezentowali szkołę w konkursach międzyszkolnych i ogólnopolskich.

Od 2007 roku wyjeżdża na kolonie z dziećmi i młodzieżą jako wychowawca kolonijny. W 2010 roku ukończyła również szkolenie kierownika wypoczynku. W Kałamarzu prowadzi kursy przygotowujące przyszłą kadrę do pełnienia obowiązków opiekuna dzieci i młodzieży na koloniach i obozach.

Od czasu studiów udziela korepetycji z języka polskiego na etapie szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz szkoły średniej. Prowadzi również kursy przygotowujące do egzaminów oraz matury. Pracuje z dziećmi indywidualnie oraz w niewielkich grupach. Ma ponad 10 letnią praktykę w nauczaniu języka polskiego. W swojej pracy stawia na systematyczność i konsekwencję. Bardzo lubi uczyć, to jej hobby i życiowe powołanie.

W wolnym czasie uwielbia długie spacery i przejażdżki rowerowe. Lubi słuchać muzyki. Uważa, że w życiu należy ciągle rozwijać się i stale podnosić poprzeczkę. Fascynują ją dalekie podróże. Jej hobby to aktywna codzienność.

Kornelia Tumasz

lektor języka angielskiego

Studentka Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach na kierunku język angielski w biznesie.

Ukończyła:
– Upper Intermediate Business English Course,
– Academic Certificate The University of Suffolk,
– USA poziom BE-04,
– Intermediate Business English Course poziom BE-03.

W czasie studiów odbyła praktykę w Irlandii, doskonaląc naukę języka. Od 2003 roku udziela korepetycji z języka angielskiego. Jej najmłodszy wychowanek to pięciolatek. Ma ponad 10 letnią praktykę i doświadczenie w nauce dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczy angielskiego różne grupy wiekowe.

Prowadzi indywidualne zajęcia konwersacyjne, przygotowuje młodzież do egzaminu maturalnego, pracuje również z przedszkolakami. Współpracuje ze szkołami językowymi w charakterze lektora języka angielskiego. W Kałamarzu uczy angielskiego od 2010 roku.

Wolny czas najchętniej spędza w teatrze, za kierownicą lub na dyskusjach z przyjaciółmi. Lubi kubańskie rytmy w połączeniu z taneczną salsą. Śpiewa w trakcie prowadzenia samochodu.

Magdalena Picheń

nauczycielka języka migowego

Ukończyła filologię polską z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie pracuje jako nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej.

Swoją wiedzę pogłębiła na podyplomowych studiach z zakresu oligofrenopedagogiki.

Od kilku lat pracuje z dziećmi i młodzieżą nie tylko w szkole, ale również w czasie wakacji na koloniach i obozach. Już w trakcie studiów zdobyła uprawnienia wychowawcy kolonijnego, rok później ukończyła kurs podnoszący kwalifikacje i od roku 2002 wyjeżdża z dziećmi jako kierownik wypoczynku.

Ponadto jest animatorem kultury. Ukończyła kurs języka migowego I i II stopnia, a zdobyte kwalifikacje umożliwiają jej pracę również w charakterze nauczyciela języka migowego. Obecnie kształci przyszłą kadrę, prowadząc kursy przygotowujące do wykonywania zawodu wychowawcy i kierownika wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Wolny czas najchętniej spędza w gronie przyjaciół, lubi chodzić na długie spacery i słuchać głośno muzyki w trakcie prowadzenia samochodu. Jej mały, prywatny sukces to dwumiesięczna wyprawa do Chin :)

Alicja Langer

nauczycielka języka włoskiego

Ukończyła filologię włoską w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Gliwicach, gdzie zdobyła tytuł licencjata, natomiast tytuł magistra otrzymała na Uniwersytecie Śląskim.

Ukończyła również studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Obecnie pracuje jako nauczyciel języka włoskiego w liceum oraz w przedszkolu. Współpracuje ze szkołami językowymi, prowadząc liczne kursy dla dzieci i dorosłych.

Swoją przygodę z językiem włoskim rozpoczęła dziesięć lat temu w liceum i kontynuowała ją na studiach. W tym czasie prowadziła także kursy angielskiego dla dzieci we Włoszech, gdzie doskonaliła znajomość języka. Już w czasie studiów zajmowała się tłumaczeniami tekstów z języka włoskiego oraz prowadziła kursy na podstawie autorskiego programu zajęć.

Jej pasją jest fotografia, mowa ciała i podróże. Uwielbia być w ruchu, spotykać się z przyjaciółmi, poznawać nowych ludzi, uczyć się nowych rzeczy i wymyślać nowe sposoby spędzania wolnego czasu. We wszystkim co robi, towarzyszy jej uśmiech i pozytywna energia.

Justyna Walke

szkoleniowiec

Właścicielka pracowni ceramicznej Lupoo. Pasjonatka ceramiki i rękodzieła. Od 2009 roku prowadzi własną pracownię. Uczy dzieci oraz szkoli dorosłych z rzemiosła artystycznego. Ma kilkuletnie doświadczenie nauczycielskie.

Ukończyła Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego, gdzie doskonaliła warsztat malarski, graficzny, rysunkowy oraz rzeźbiarsko – ceramiczny. W 2007 roku ukończyła szkolenie z I stopnia Ceramiki Artystycznej i Organizacji pracowni.

Prowadziła warsztaty artystyczno-rozwojowe dla pracowników ING w ramach integracyjnego szkolenia wyjazdowego oraz przedświątecznego szkolenia firmowego. Od 2010 roku współpracuje z Kałamarzem przy organizacji cyklicznych spotkań dla kobiet, które interesują się rękodziełem i chcą rozwijać swoje zainteresowania (min. warsztaty filcowania i tworzenia biżuterii). Prowadziła szkolenie decoupage dla wolontariuszy w Centrum Edukacji w Mikołowie, a także warsztaty typu „handmade” dla Ośrodka Kultury w Tąpkowicach.

Justyna to artystka. Kreatywność to jej drugie imię. Charakteryzują ją niestandardowe rozwiązania i wielka pasja tworzenia. Interesuje się architekturą. Fascynują ją nietypowe konstrukcje i budowle. Spełnia się w  pracy twórczej i bardzo lubi dzielić się swoją pasją z innymi.

Anna Saferna

lektor języka angielskiego

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie zdobyła tytuł magistra filologii angielskiej.  Ukończyła również studia podyplomowe, gdzie uzyskała dodatkowe kwalifikacje pedagogiczne do nauczania języka obcego – angielskiego oraz niemieckiego.

Od 2009 roku zdobywa doświadczenie zawodowe jako tłumacz, później rozpoczęła pracę  lektora języka angielskiego.

Ma bogate doświadczenie w nauczaniu wszystkich grup wiekowych (dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej, młodzież, osoby dorosłe) na różnych poziomach zaawansowania.

Prowadzi zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe, pracując w trybie stacjonarnym oraz online. Od 2012 roku współpracuje ze szkołami języków obcych w charakterze lektora języka angielskiego.

W procesie nauczania stawia na kreatywność, ciekawe pomysły i pozytywną energię. Jest niepoprawną optymistką, która wierzy w potęgę uśmiechu i stara się zarazić tym kursantów.

Choć pracę nauczyciela traktuje jako życiowe powołanie i wielką pasję, nieobce są jej także wyzwania związane z tłumaczeniami ustnymi i pisemnymi (zwłaszcza w zakresie języka medycznego).

W życiu prywatnym kocha ludzi, muzykę, podróże i zwierzaki. Nieustannie poszukuje. Marzą jej się dalekie wojaże na egzotyczne kontynenty.

Julia Sośniak

lektor języka hiszpańskiego

Studentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku filologii hiszpańskiej ze specjalizacją tłumaczeniową. Zajęcia z języka hiszpańskiego oraz angielskiego prowadzi od 2012 roku. Uczy  dziećmi, młodzież oraz dorosłych, ma również doświadczenie jako tłumacz.

Udziela się jako wolontariusz w Stowarzyszeniu Szansa dla Każdego, gdzie od 2013 roku prowadzi zajęcia z hiszpańskiego dla dzieci ze świetlicy środowiskowej.

Uczestniczyła w szkoleniu Akademii Twórczego Pedagoga, zakończonego programem praktyk zajęć z dziećmi.

Była członkiem Aiesec – organizacji studenckiej, w ramach której uczestniczyła w programie wymiany przyjmowania obcokrajowców. Przez 3 miesiące opiekowała się Hiszpanami oraz organizowała im praktyki zawodowe w Polsce.

Jej największym hobby są języki obce i zagadnienia językoznawcze. W tych zamiłowaniach króluje język hiszpański, którego uczy się od 10 lat. Swoje umiejętności językowe szlifuje na studiach oraz w czasie wyjazdów zagranicznych. Odbyła wolontariat w Madrycie na Światowych Dniach Młodzieży oraz pracowała w Hiszpanii.

Poza tym lubi muzykę, film, kuchnię międzynarodową i eksperymentalną, sommelierstwo, wspinaczkę. Interesuję się też ludzką mimiką i mową ciała. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą językową z innymi.

Klaudia Popowicz

tłumacz języka migowego

Kontakt z językiem migowym ma od 1999 roku, kiedy to poznała osoby głuchonieme i postanowiła nauczyć się tego języka. Początkowo uczyła się bezpośrednio od osób głuchoniemych oraz od innych tłumaczy.

W 2000 roku wzięła udział w półrocznym kursie języka migowego oraz brała udział w szkoleniach organizowanych przez Ośrodek Kształcenia Oświata. W 2004 roku została tłumaczem administracyjno – społecznym, ponadto ukończyła KSS-1, KSS-2 i KSS-3 w Polskim Związku Głuchych.

Ma stały kontakt z osobami głuchoniemymi. Obecnie to krąg jej znajomych, z którymi spotyka się regularnie 2 razy w tygodniu. Chętnie służy pomocą osobom niesłyszącym. Razem z mężem biorą udział w przygotowaniach różnych przedstawień, filmów i piosenek w PJM dla niesłyszących. Osoby niesłyszące zaprasza na kurs do Kałamarza, dzięki temu kursanci już w czasie szkolenia weryfikują swoje umiejętności i mają bezpośredni kontakt z osobami głuchymi.

Wolny czas najchętniej spędza na pracy twórczej. Jest to np. decoupage, szycie i projektowanie, a także nauka języków obcych. Klaudia to bardzo ciepła i życzliwa osoba. Prywatnie szczęśliwa żona i matka.