Kurs języka migowego

Home Kursy Dla dorosłych Kurs języka migowego
Informacje na temat zajęć
Opinie o kursie
Zobacz jak było

Informacje na temat zajęć

W przeciwieństwie do Systemu Językowo Migowego (SJM), Polski Język Migowy (PJM) jest naturalnym, bogatym i zdecydowanie pierwszym językiem dla osób niesłyszących.

Specyfika PJM, polega głównie na tym, że język ten bazuje na kanale wzrokowym oraz wykorzystaniu przestrzeni.

Język ten posiada swoją gramatykę, która różni się od gramatyki języka polskiego. Uczymy Cię zupełnie innego języka polskiego – takiego, jakim posługują się głusi. Opanowanie tego języka chociażby w małym zakresie, dostarcza ogromnej satysfakcji. Osoby głuchonieme są bardzo mile zaskoczone, kiedy widzą, że ktoś komunikuje się z nimi w ten sposób. Już w trakcie trwania szkolenia kursanci mają kontakt z osobami niesłyszącymi. To ogromny atut tych zajęć i wyjątkowe wydarzenie zapadające głęboko w pamięci każdego kursanta.
Dlaczego PJM w Kałamarzu ?
Oferujemy profesjonalne szkolenia z zakresu komunikowania się z osobami z uszkodzonym słuchem. Program kursów został opracowany tak, żeby spełniał Państwa podstawowe potrzeby w kontaktach z osobami niesłyszącymi, dzięki czemu zdobędą Państwo umiejętności swobodnego komunikowania się z osobami niesłyszącymi i rozumienia ich wypowiedzi. Jako jedni z nielicznych proponujemy Ci naukę naturalnego języka głuchych.
Nasze kursy zapewniają:
  • rozbudzenie motywacji do nauki,
  • rozwój funkcji komunikacyjnej na kanale wizualno-przestrzennym,
  • rozwijanie umiejętności nadawania i odbierania komunikatów w PJM,
  • poznawanie słownictwa związanego z tematyką kursów,
  • informację z zakresu kultury głuchych oraz funkcjonowania osób niesłyszących w społeczeństwie.

Na zajęcia zapraszane są osoby niesłyszące, dzięki czemu zdobytą wiedzę można wykorzystać w praktyce już w czasie trwania kursu. Oprócz tego otrzymacie Państwo profesjonalne podręczniki z płytą DVD, które pomogą opanować zakres materiału danego kursu, a także pomogą w utrwaleniu materiału i uczestnictwie w kursach o wyższym stopniu trudności.

Opinie o kursie

Opinie kursantów o kursie Języka Migowego w Kałamarzu:

„Wspaniały Ośrodek, rewelacyjna atmosfera, super wykładowcy. Organizatorzy są otwarci na uczestników szkolenia, w ich pracy widać ogromne zaangażowanie i elastyczność. Szkolenie PJM (Polskiego Języka Migowego) dało mi nie tylko wiedzę książkową, ale przede wszystkim doświadczenie bezpośredniego kontaktu z osobami głuchymi – poznanie ich zwyczajów, problemów, sposobu myślenia. Z całego serca dziękuję za to piękne i owocne doświadczenie”.

Izabela Domogała

Uczestniczyłam w I i II stopniu szkolenia PJM i już nie mogę doczekać się III stopnia :) I mogę zaświadczyć że Ośrodek Szkoleniowy „Kałamarz” jest najlepszy! Serdecznie polecam ten Ośrodek wszystkim, którzy chcą nauczyć się języka – nie tylko migowego, bo Ośrodek oferuje również inne szkolenia. Na zajęciach panuje cudowna atmosfera, prowadząca przekazuje wszystko bardzo zrozumiale i często z poczuciem humoru :)

Marzena Bojarewicz-Wróblewska

Bardzo dobry Ośrodek szkoleniowy, profesjonalne przygotowanie prowadzącej zajęcia, świetna atmosfera, urozmaicone zajęcia, bardzo dobre podejście organizatorów do uczestników kursu. Na szkoleniu PJM dużo się nauczyłam, ale też mogłam spotkać się bezpośrednio z osobami głuchymi czy niedosłyszącymi. Jeśli miałabym skorzystać z tego Ośrodka po raz kolejny to na pewno bym skorzystała. Polecam! :)

Ola Malec

„Bardzo przyjemna atmosfera, możliwość kontaktu z osobami głuchymi i słabo słyszącymi. Prowadząca udzielała zawsze wyczerpujących odpowiedzi na postawione pytania”

Agnieszka

„Wspaniała atmosfera. Wiadomości wykraczały poza wiadomości z podręcznika o zachowania osób głuchych i panujące wśród nich zwyczaje”.

Iwona

„Znakomicie przekazana wiedza, dokładne tłumaczenie, duża cierpliwość prowadzącej i super atmosfera!”

Marzena

„Wesoła atmosfera oraz wysoki poziom kursu prowadzonego przez tłumacza języka migowego. Przekazywanie informacji praktycznych z życia codziennego.”

Joanna

Zobacz jak było