Kurs języka migowego

Dlaczego Polski Język Migowy (PJM) ?

W przeciwieństwie do Systemu Językowo Migowego (SJM), Polski Język Migowy (PJM) jest naturalnym, bogatym i zdecydowanie pierwszym językiem dla osób niesłyszących. Specyfika PJM, polega głównie na tym, że język ten bazuje na kanale wzrokowym oraz wykorzystaniu przestrzeni. Język ten posiada swoją gramatykę, która różni się od gramatyki języka polskiego. Uczymy Cię zupełnie innego języka polskiego – takiego, jakim posługują się głusi. Opanowanie tego języka chociażby w małym zakresie, dostarcza ogromnej satysfakcji. Osoby głuchonieme są bardzo mile zaskoczone, kiedy widzą, że ktoś komunikuje się z nimi w ten sposób. Już w trakcie trwania szkolenia kursanci mają kontakt z osobami niesłyszącymi. To ogromny atut tych zajęć i wyjątkowe wydarzenie zapadające głęboko w pamięci każdego kursanta.

Dlaczego PJM w Kałamarzu ?

Oferujemy profesjonalne szkolenia z zakresu komunikowania się z osobami z uszkodzonym słuchem. Program kursów został opracowany tak, żeby spełniał Państwa podstawowe potrzeby w kontaktach z osobami niesłyszącymi, dzięki czemu zdobędą Państwo umiejętności swobodnego komunikowania się z osobami niesłyszącymi i rozumienia ich wypowiedzi. Jako jedni z nielicznych proponujemy Ci naukę naturalnego języka głuchych.
Nasze kursy zapewniają:

  • rozbudzenie motywacji do nauki,
  • rozwój funkcji komunikacyjnej na kanale wizualno-przestrzennym,
  • rozwijanie umiejętności nadawania i odbierania komunikatów w PJM,
  • poznawanie słownictwa związanego z tematyką kursów,
  • informację z zakresu kultury głuchych oraz funkcjonowania osób niesłyszących w społeczeństwie.

Na zajęcia zapraszane są osoby niesłyszące, dzięki czemu zdobytą wiedzę można wykorzystać w praktyce już w czasie trwania kursu. Oprócz tego otrzymacie Państwo profesjonalne podręczniki z płytą DVD, które pomogą opanować zakres materiału danego kursu, a także pomogą w utrwaleniu materiału i uczestnictwie w kursach o wyższym stopniu trudności.

 

Język migowy w katowicach, kursy i szkolenia, dodatkowo kurs na wychowawcę kolonijnego, korepetycje z polskiegi i wiele wiele innych atrakcji :)

strona startowa
© Kałamarz 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
wykonanie: cmsoft.pl