Nowe warsztaty – tworzenie świec

19 listopada przeniosłyśmy się w kolorowy świat filcu, gdzie droga do sukcesu była dość wodnista;) Panie poznały podstawowe zasady tworzenia przedmiotów z wełny czesankowej metodą filcowanie na mokro.

Pod wpływem mydła i wody wełna połączyła się, przybierając kształty płatków, kul, pojedynczych listków i innych ciekawych elementów, które powstały w procesie tworzenia. Każda Pani wyszła z warsztatów z własnym rękodziełem filcowym – pięknym, kolorowym, a przede wszystkim niepowtarzalnym!:)
2 grudnia zgłębiłyśmy tajniki powstawania świec.

Potrzebowałyśmy przede wszystkim parafinę, barwniki, wodę i wysoką temperaturę, co pozwoliło nam stworzyć różnobarwne świece – stożki oraz świece w kształcie serc, gwiazd, dzwonków i płatków. Powstało też mini zoo świeczkowe (łosie, wiewióry i lisy)! Świetna zabawa, odrobina chęci i własnej fantazji i mamy ozdobne świece do domu lub własnoręcznie wykonane prezenty dla najbliższych!

NA KOLEJNE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE ZAPRASZAMY W NOWYM ROKU. HARMONOGRAM SPOTKAŃ BĘDZIE DOSTĘPNY NA NASZEJ STRONIE W STYCZNIU. ZOSTAŃ NASZYM FANEM NA FB I ŚLEDŹ NAS NA BIEŻĄCO;)