Trzymasz rękę na pulsie?

Po przerwie wakacyjnej zapraszamy do nauki z Kałamarzem pod nowym adresem przy ul. Żurawia 80 w Katowicach-Piotrowicach. To już 8 rok naszej działalności! Cieszymy się, że kursanci wracają do nas i dziękujemy za to, ze jesteście z nami kolejny rok. Jak co roku przygotowaliśmy zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI

To zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Motywujemy do nauki języka obcego i chcemy, by Twoje dziecko połknęło bakcyla językowego. Na zajęciach pracujemy metodami aktywnymi, korzystamy z pomocy multimedialnych, wykorzystujemy angielskojęzyczne podręczniki i przede wszystkim uczymy przez działanie, wykorzystując technikę audiowizualną (np. powtarzamy zwroty, śpiewamy piosenki, gramy, bierzemy udział w scenkach, odgrywamy dialogi) z naciskiem na osłuchanie się z językiem oraz mówienie w oparciu o różne sytuacje komunikacyjne.
Sprawdzenie wyników nauczania odbywa się na podstawie krótkich kartkówek, powtórek ustnych, a także testów przygotowanych przez lektorkę. Zajęcia rozpoczynamy od 11 września. Możesz zgłosić swoje dziecko do udziału w kursie półrocznym lub rocznym. Prowadzimy zajęcia w Brynowie i Katowicach-Piotrowicach.
Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach (max 8 osobowych), co pozwala zachować najwyższą jakość nauczania, daje możliwość kontaktu z każdym uczniem i sprzyja budowaniu dobrych relacji w grupie.

KOREPETYCJE I PRZYGOTOWANIE DO MATURY

Nasi nauczyciele pomogą Twojemu dziecku w nauce języka polskiego, matematyki, języka angielskiego. Jeśli potrzebujesz korepetycji z innego przedmiotu – skontaktuj się z nami, współpracujemy z nauczycielami różnych przedmiotów. Na zajęciach indywidualnych opracujemy program pracy z Twoim dzieckiem, by skupić się na tym, co sprawia mu najwięcej problemów i nadrobić zaległości szkolne.
Przygotowujemy młodzież do egzaminu maturalnego. Jeśli oczekujesz pozytywnych rezultatów z zajęć, nie czekaj na ostatni moment, bo zaległości nie nadrobimy z dnia na dzień. Tylko systematyczna nauka i ćwiczenia zaprowadzą nas do celu edukacyjnej wyprawy. Zaangażowanie i aktywny udział Twojego dziecka w zajęciach pozwoli wypracować nam najlepsze wyniki .
Dzień i godzina zajęć indywidualnych do ustalenia według potrzeb.

KONWERSACJE W J.ANGIELSKIM

Nieużywany mięsień zanika, dlatego organizujemy spotkania konwersacyjne, które pomogą Ci podszlifować język angielski i nauczą Cię posługiwać się żywym językiem używanym w codziennych sytuacjach komunikacyjnych zamiast wkuwania gramatyki i uczenia się przestarzałych struktur językowych. Twój poziom znajomości języka zdecyduje o przydziale do danej grupy.
Rozpoczynamy w 2 połowie września. Lekcje odbywają się w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

KURS JĘZYKA MIGOWEGO

  • Czy interesowało Cię kiedyś, co miga tłumacz w małym okienku ekranu telewizora?
  • A może miałaś/eś okazję widzieć osoby migające na ulicy, w autobusie?
  • Czy uważasz, że warto zwrócić uwagę na osoby niesłyszące i pomóc im funkcjonować w społeczeństwie?

Każdy z nas może to zrobić. Zgłoś się na szkolenie z języka migowego, a już w trakcie kursu spotkasz się z osobami głuchoniemymi i będziesz mógł sprawdzić swoje umiejętności.
Jeśli masz osobę głuchoniemą w rodzinie lub masz orzeczenie lekarskie o niedosłuchu albo pracujesz w miejscu, gdzie jest możliwy kontakt z niesłyszącymi – możesz mieć dofinansowane szkolenie nawet do 90%! Zapraszamy do kontaktu osoby, które chcą rozpocząć naukę PJM I – Polskiego Języka Migowego od podstaw, a także kontynuować naukę na PJM II.

KURS WYCHOWAWCY I KIEROWNIKA WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY

Jeśli lubisz pracę z dziećmi, szukasz dodatkowego zarobku i chcesz wyjeżdżać jako opiekun dzieci i młodzieży, możesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i ukończyć kurs wychowawcy kolonijnego. Natomiast jeśli jesteś już wychowawcą i masz min 3 letni staż pracy, zgłoś się na kurs, by zostać kierownikiem wypoczynku. Najbliższe szkolenia kadry wypoczynku rozpoczynamy w październiku. Decyduje kolejność zgłoszeń – grupa max 10 osób! Konieczna jest wpłata zaliczki dla rezerwacji miejsca.
Od 20 sierpnia trwa rekrutacja na kurs wychowawcy i kierownika wypoczynku!

NOWOŚĆ – JĘZYK POLSKI DLA OBCOKRAJOWCÓW!

To szansa na poznanie języka polskiego od podstaw, ale także doskonalenie umiejętności językowych dla osób na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów – lektorów języka polskiego jako j. obcego, którzy mają wieloletni staż i bogate doświadczenie w nauczaniu języka polskiego. Chcemy zapoznać obcokrajowców z naszą polską kulturą i obyczajowością, a przede wszystkich pomóc im opanować język polski w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

Masz pytania? Zadzwoń:

608 027 465 lub napisz: kursy@kmz.edu.pl

Pozdrawia Zespół Kałamarza
„Nauczanie przez działanie”.